Dekanın Mesajı

Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, alanlarında son derece yetkin ve tecrübeli genç öğretim üyesi kadrosu ile geleceğin diş hekimlerini çağımızın en modern teknolojisini kullanarak yetiştirmeyi kendisine ilke edinmiştir. Verdiğimiz eğitim ile öğrencilerimizi insan haklarına ve etik değerlere saygılı, çağdaş birer birey olarak yetiştirmenin yanı sıra hastalarımıza kaliteli ve etkin bir sağlık hizmeti sunmayı amaçlamaktayız.

Fakültemizin yürüttüğü eğitim-öğretim ve araştırma etkinliklerinde; evrensel ve etik değerlere uyan, teknolojinin getirdiği tüm bilgiyi kullanan ve yeni bilgiler üreterek bunları yayan, araştıran ve gerektiğinde sorgulayan ve çözüm üreten düşünce yapısı oluşturulmasına ağırlık vermekteyiz. Bu sayede fakültemizden mezun olan genç diş hekimleri tüm yeniliklere hakim, öğrenmeyi ve bilgiye erişmeyi bilen, yetkin diş hekimleri olarak meslek yaşamlarına başlayacaklardır.

Kısa bir sürede pek çok alanda gelişme göstermiş olmanın gururu ve daha nice başarılara imza atma dileklerimle, eğitim-öğretim ve halkımıza sağlık hizmeti verme faaliyetlerimizde katkı sağlayan akademik ve idari kadroda çalışan tüm mesai arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.

 

Prof. Dr. Alper KUŞTARCI

Dekan

Eklenme tarihi :5.12.2022 10:55:39
Son güncelleme : 5.12.2022 10:55:39